For å gi deg pris på husforsikringen trenger vi litt informasjon om deg og huset ditt. Prisen er individuell og avhenger blant annet av:
- hvor stort huset ditt er
- når huset ble bygget
- om det er flere bygninger på tomta, som f.eks. garasje, uthus, bod eller anneks
- om du ønsker standard- eller toppdekningen
- hvor høy egenandel du velger
Jo høyere egenandel du velger, jo mindre koster husforsikringen - om du har installert FG-godkjent alarm
- om du har flere forsikringer hos oss og får samlerabatt
- om du ønsker dekning for sopp og råte
- om du leier ut hele eller deler av huset
Mye av denne informasjonen henter vi inn automatisk gjennom offentlige registre når du velger adressen til huset. Å sjekke pris på husforsikringen tar under 2 minutter med vår kalkulator. Har du husforsikring fra før og velger å flytte forsikringen til oss, hjelper vi deg med å si opp den andre.
Forsikring før overtakelse
Du kan kjøpe forsikringen nå og selv velge at den ikke skal bli aktiv før overtakelsesdatoen på huset. Da slipper du å styre med forsikring samme dag som du har overtakelse av huset.